U Kineskom kulturnom centru u Beogradu odrzan je prijateljski dijlalog omladine Kine i Srbije na temu: "Mladalački snovi i budući razvoj"
Događaju su prisustvovali članovi Vlade Republike Srbije, predstavnici diplomatskog kora, predstavnici iz kulturnog i javnog života Republike Srbije i Narodne Republike Kine.
Bili su i predstavnici studenata Univerziteta u Beogradu, predstavnici zaposlenih u evroazijskom regionalnom predstavništvu kompanije “Power China International” koji su preneli svoja iskustva o radu u Srbiji.
Zvaničnici koji su dali svoje ucesce u dijalogu bili su: Stanko Blagojević, pomoćnik ministra kulture; Tang Dašeng, savetnik za kulturu u Ambasadi NR Kine u Srbiji; Milan Čukić, državni sekretar u Ministarstvu privrede; Ivana Antonijević, pomoćnik ministra turizma i omladine; Vang Jenliang, direktor Kineskog kulturnog centra u Beogradu; Milinko Jelovac, predsedavajući Kulturnog centra grada Beograda; Bojan Lalić, direktor Istraživačkog instituta "Jedan pojas - jedan put"; Jang Fan, zamenik predsednika kompanije “Power China International Group” i Svetlana Popović, profesorka Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Ovaj dijalog vodila je China International Communications Group i Nataša Jakovljević.
Sponzori događaja bili su Sjufang International Media CICG i Istraživački institut „Jedan pojas, jedan put" iz Beograda, kosponzor je China Power Construction Group International Engineering Co., dok je organizator događaja CBT China Book Trading GmbH .
Srbija i Kina su poslednjih godina ostvarile plodne rezultate u saradnji u oblastima privrede, trgovine, nauke i tehnologije, kulture i obrazovanja. Srbija je prvi strateški partner Kine u centralnoj i istočnoj Evropi i važan partner u zajedničkoj izgradnji inicijative „Pojas i put".
Prijateljstvo Kine i Srbije sa vremenom je sve jače. Temelj prijateljstva dveju zemalja je u ljudima, a budućnost razvoja dve zemlje je u mladima. Baš kao što bila i tema dijaloga "Mladalački snovi i budući razvoj" koja nagoveštava da omladina dve zemlje je naslednik i učesnik kinesko-srpskog prijateljstva, a produbljivanje razmene između dve zemlje takođe će dati još više mogućnosti za blistavu budućnost mladih.
Kineski mladi studenti ne samo da su posvetili svoj mladalački entuzijazam već su uložili istinske napore za prijateljstvo Srbije i Kine. Kako se kineska inicijativa "Jedan pojas, jedan put" realizuje sve konkretnije, kineske kompanije igraju sve značajniju ulogu u Srbiji.
Dijalog je omogućio da bolje razumemo razmišljanja i rad mladih ljudi iz obe zemlje, trenutnu situaciju međuljudske i kulturne razmene između Srbije i Kine, kao i optimistične izglede za produbljivanje interaktivne razmene između dve strane u budućnosti, što je takođe zajednička želja i Srbije i Kine.
Nadamo se da će biti još ovakvih dijaloga i razgovora kako bi razmena i međusobno učenje između dve prijateljske zemlje Srbije i Kine mogli zauvek da se nastave i traju.